In het weekend van 7 maart start het NK Vlakland 2020. Van 7 maart tot en met 20 mei kun je ieder weekend (en een paar feestdagen) taken vliegen.

Taken worden dit jaar automatisch gegenereerd, gebaseerd op data van BLIPmaps. Dit betekent dat het feit dat er een taak is uitgeschreven absoluut niet betekent dat het ook vliegbaar is. Zondag 1 maart was zo’n dag: duidelijk te harde wind, maar uit de data van BLIPmaps leek het te doen. Alleen als het echt te bont is (volgens BLIPmaps) komt er geen taak.

Om onverantwoord gedrag te ontmoedigen hebben we de regel dat er ten minste vanuit 2 velden gevlogen moet worden voordat een taak geldig is. Ook kan de wedstrijd commissie een taak achteraf nog ongeldig verklaren als er onverantwoorde risico’s waren genomen.

Wat we willen voorkomen is dat het wel vliegbaar zou zijn en er geen taak is. Tegelijk is het dit jaar voor ons ook leren hoe dit werkt en of we het algoritme kunnen verbeteren. Heb je suggesties stuur die dan naar wc.schermvliegen@knvvl.nl.

Op deze website is alle uitleg te vinden over het NK Vlakland. Hoe werkt zo’n cilinderrace, hoe worden de winnaars vastgesteld, hoe gaat dat met de taken en alle andere zaken die je zou willen weten. Ook vind je hier het wedstrijdreglement.

Samenvatting van de belangrijkste gegevens over het NK Vlakland 2020:

 • De voorronden zijn vanaf 6 maart tot en met 17 mei
 • De finale is van 21 t/m 24 mei (het Hemelvaartweekend). We willen gaan voor 4 finale dagen, maar om dit mogelijk te maken komen we nog wat helpers tekort. Neem contact met op via mail als je mee wilt helpen.
 • Taken worden op de wedstrijddag om 10:00 via de website en Telegram bekend gemaakt. De taak wordt iedere wedstrijddag automatisch berekend met data vanuit BLIPmaps. De taak houdt geen rekening met lokaal (extreem) weer. Een taak is dus geen indicatie van de vliegbaarheid! De taakplanner schrijft geen taak uit wanneer:
  • de grondwind meer dan 20 km/h is
  • de thermische verwachting te laag is
 • Om mee te doen met het NK Vlakland 2020 moet je het volgende doen:
  • Bij XContest aangeven dat je deel wilt nemen aan NK Vlakland 2020. Deze vraag komt eenmalig als je een vlucht upload op een taakdag. Daarna sta je geregistreerd.
  • Op de website kun je je aanmelden voor een taak-channel en chat van Telegram. Hiervoor moet je dus wel Telegram op je telefoon hebben staan. Het voordeel voor de wedstrijdcommissie is dat met het gebruik van Telegram veel handmatige acties geautomatiseerd kunnen worden.
 • Er wordt gestreden in 3 klassen:
  • open klasse (alle schermtypen)
  • standaard klasse (schermen tot en met type EN-B of daaraan gelijkwaardig
  • dames klasse (alle schermtypen)
 • Na de voorronden gelden van elke deelnemer de beste 2 vluchten voor het bepalen van het tussenklassement, dat bepalend is voor deelname aan de finale
 • Aan de finale doen de beste 24 piloten deel waarbij iig de 4 beste dames en de 8 beste piloten uit de standaardklasse meedoen.
 • Winnaars worden bepaald tijdens het finaleweekend: om winnaar te kunnen worden moet je dus deelnemen aan het finaleweekend
 • Tijdens de finale wordt er waarschijnlijk getraplierd. Finalisten moeten daartoe zelf over een traprelease beschikken.